Výpočet nemocenské 2023

Výpočet nemocenské a náhrady mzdy. Kalkulačka nemocenských dávek vám jednoduše spočítá, na jakou nemocenskou máte nárok. Stačí zadat vaši hrubou mzdu a délku nemoci a dozvíte se, kolik peněz můžete očekávat.

Nacházíte se: Výpočet.cz Nemocenská Nejčastější dotazy Jsem nemocensky pojištěn při práci na…

Jsem nemocensky pojištěn při práci na dohodu?

Dohoda o provedení práce zakládá účast na nemocenském pojištění pouze v těch měsících, kdy pracovník dosáhl příjmu nad 10 000 Kč. Pak má nárok na dávky nemocenského pojištění kromě ošetřovného a vyrovnávacího příspěvku v těhotenství a mateřství (u ošetřovného vypláceného při uzavírce škol kvůli koronaviru mohou platit jiné podmínky a nárok u dohod může vznikat při účasti na nemocenském pojištění). Nemocenského pojištění je pracovník na tuto dohodu účasten i v případě, že vykonává během kalendářního měsíce u jednoho zaměstnavatele více těchto dohod a úhrn těchto příjmů přesáhne částku 10 000 Kč.

 

Dohoda o pracovní činnosti zakládá účast na nemocenském pojištění, pokud z ní vyplývající měsíční příjem dosáhne částky minimálně 4000 Kč hrubého měsíčně. V případě, že máte u jednoho zaměstnavatele více těchto dohod, příjmy z nich se v daném měsíci sčítají.